Patika hakkında

Patika outdoor informaton site
 
Patika, dağcılık temel olmak üzere diğer "outdoor" sporları ile ilgili gelişmeleri de gözönüne alarak konu ile ilgilenenleri, aktüel, teorik, etik, doğal çevre konularda bilgilendirmek amaçlı hazırlanmış, kamuya açık, kâr amacı gütmeyen, tarafsız, çevre bilincine sahip bir sitedir.
 
Kaynaklar
 
Sitede yer alan yazı ve fotoğraflar, kimi kişisel arşivlerden, kamuya açık belgelerden, Internet üzerindeki sitelerden alınmıştır. İlgili kaynaklar gerek konu içerisinde, gerekse Linkler kısmında belirtilmiştir.
Sitede yayınlanmasını istediğiniz yazı ve fotoğrafları, bilgi@explorer.gen.tr adresine gönderebilirsiniz.
Yapılan yayınların size ait hakları ihlal ettiğini düşünüyorsanız bu durumu lütfen tarafımıza bildirin.
 
  Uyarı servisi

Sitedeki gelişmelerden, yeni haber ve yazılardan email almak yolu ile haberdar edilmek isterseniz, konu kısmında "haber verin" yazan bir mesajı bilgi@explorer.gen.tr adresine göndermeniz yeterlidir. İlgili uyarılar, gönderim yaptığınız adrese email olarak iletilecektir. Bu mesajlar hiçbir şekilde doküman, resim, program parçaları, reklam apletleri vb ekler taşımayacaktır. Gönderim adresiniz başka amaçlar için kesinlikle kullanılmayacak, saklı tutulacaktır.
 
Linkler ve alıntılar
 
Sitede yer alan sayfalar, internet üzerinde izin almaksızın linkler aracılığı ile referans gösterilebilir.
Sayfalarda yer alan yazılar, yazıların belirli bölümleri, fotoğraflar ve grafikler, yazılı ve elektronik ortamlarda kaynak göstermek ve önceden izin almak şartı ile kullanılabilir.

 
!
UYARI
 
Patika içeriğini oluşturan yazılarda anlatılan eylemlerden birçoğu hayati riskler içermektedir. Yazılanları uygulamak, adı geçen malzemeleri kullanmak için yeterli tecrübeye sahip olduğunuzdan emim olunuz veya bu konuda yeterli deneyimi olan kişiler eşliğinde hareket ediniz. Olası bir kazadan ve olumsuz sonuçlardan Patika sorumlu değildir.
Yazıların içeriklerinden doğacak sorumluluklar, yazarına aittir
.